U konfirmua me koronavirus, shtrohet në infektiv deputeti shqiptar
Ditën e djeshme, deputeti i Kuvendit të Shqipërisë, Adriatik Alimadhi tregoi permes një postimi në rrjetin social Facebook se ishte infektuar me koronavirus.

Ndërsa shprehte indinjatë për sorrollatjet në spitale dhe mungesën e ndihmës deputeti tha se në shtëpi kujdesej për të vetëm bashkëshortja, por edhe ajo e infektuar, prandaj i bënte thirrje kryeministrit Rama për ndihmë shkruan bw.

Mbrëmë ai ka mbërritur në spital, ndërsa mjekët sot thonë se po mbahet në trajtim. Gjendja e tij nuk është e rënduar, është stabël, por arsyeja pse e shturan në spital është se ka sëmundje bashkëshoqëruese.

Shtuar më 28/03/2020, ora 11:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori