U kap me kamionin plot e përplot me duhan, arrestohet 38 vjeçari
Një 38 vjecar është arrestuar nga Policia e Kukësit pasi u kap teksa transportonte një kamion të tejmbushur me duhuan.

Policia arrestoi E. A. 38 vjeç, banues në Grudë Fushë, Malësi, nën akuzën e tregtimit dhe transportimit të mallrave kontrabandë. Sasia e duhanit të sekuestruar kap vlerën e 930 kg.

Njoftimi i plotë:

Kukës/ Goditet një rast i kontrabandës me mallra për të cilat paguhet akcizë.

Sekuestrohen 930 kg duhan. Arrestohet në flagrancë 1 shtetas.

Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Kukës, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërisë, kanë goditur një rast të kontrabandës me mallra për të cilat paguhet akcizë. Si rezultat u arrestua në flagrancë shtetasi E. A. 38 vjeç, banues në Grudë Fushë, Malësi e Madhe.

Në aksin rrugor Kukës-Morinë, është ndaluar mjeti tip furgon me drejtues shtetasin E. A. Gjatë kontrollit të ushtruar nga Policia brenda në furgon u gjetën dhe u sekuestruan 930 kg duhan (gjethe duhani të thata), pa faturë shoqërimi.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kukës, për veprat penale “Kontrabanda me mallra për të cilat paguhet akcizë ose me pezullim të plotë apo të pjesshëm nga detyrimet doganore ose të akcizës” dhe “Tregtimi dhe transportimi i mallrave që janë kontrabandë” dhe “Fshehja e të ardhurave”.

Drejtoria Vendore e Policisë Kukës do të vijojë punën për goditjen e paligjshmërisë, ndaj fton qytetarët e qarkut për të denoncuar çdo rast të paligjshmërisë në nr. 129, në aplikacionin “Komisariati Dixhital” ose në faqen zyrtare të Drejtorisë Vendore të Policisë Kukës, duke iu garantuar anonimatin dhe reagim të shpejtë e profesional.
Shtuar më 25/11/2020, ora 10:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori