U infektua me koronavirus, vret veten mjeku në Francë
Një mjek i një klubi në Francë i ka dhënë fund jetës së tij pasi kishte rezultuar pozitiv në testin për koronavirus.

Sipas "Le Parisien", Bernard Gonzalez ka lënë një dorëshkrim, ku tregon pse po i jep fund jetës së tij.

Arnaud Robinet, kryetari i Reims, thotë se është i trullosur. Përfaqësuesi i Marne e njihte mirë këtë mjek, i cili përfaqësonte, sipas tij, një nga shtyllat e klubit Reims ”, dhe kishte marrë pjesë në rikuperimin e tij në Ligue 1 duke u kujdesur shumë mirë për lojtarët shkruan .

“Ai ishte mjeku i klubit, thotë ai. Një profesionist i shkëlqyeshëm, i njohur dhe vlerësuar nga të gjithë ”- tha ai.

Shtuar më 05/04/2020, ora 22:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori