U hoq si studente, demaskohet juristja e Ministrisë së Arsimit
Në News24 po diskutohej për temën më të nxehtë të momentit protestën.

Në panel kishte edhe disa persona, të cilët thanë se janë studentë.

Ndër to ishte edhe Adelina Laçi, por sipas ish zëvendës/ministrit Taulant Muka, ajo është juriste në Ministrinë e Arsimit.

“Une nuk e shihja panelin se isha në ‘Skype’, dhe ishte një vajzë që pyeste si studente, pyetje provokative alla politike. Në fakt ishtë Adelina Laci, juriste tek Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë! ǒprovokime të rëndomta!”, shkruan Muka ne ‘Facebook’.

Gjatë publicitetit, kjo vajzë u largua nga paneli. /albeu.com/
Shtuar më 11/12/2018, ora 23:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori