U fut për t'u larë e s'doli më, gjendet trupi i marokenit që u mbyt në lumin Buna
Gjendet trupi i pajete i shtetasit maroken qe u mbytlumin Buna, në Shkodër.

Ditën e sotme është gjendur trupi i pajetë e shtetasit maroken në Lumin Buna në Shkodër.

Shtetasi në fjalë u mbyt ditën e djeshme në lumin Buna ku u fut për t'u larë.

Polumbarët nisën në orët e drekës të ditës së sotme kërkimet në fshatin Darragjat dhe kanë arritur t'a gjejne trupin e të riut.

Marokeni u mbyt në fshatin Darragjat, të njësisë Dajç. Mësohet se shtetasi kishte edhe dokumente franceze, por ende nuk dihet se si ka ndodhur ngjarja e rëndë.

"Me datë 29.05.2020, rreth orës 15.40 është marrë njoftim se në fshatin Darragjat, Shkodër, dyshohet se aksidentalisht është mbytur në Lumin Buna, shtetasi R. M. 35 vjeç, nga Maroku.

Në vendngjarje janë shërbimet e Policisë të cilat po bëjnë kërkime sëbashku me banorët e zonës për gjetjen dhe nxjerrjen e trupit nga lumi Buna", njoftoi policia. /albeu.com/

Shtuar më 30/05/2020, ora 13:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori