U dënua me 10 vite burg, Paro Laçi ekstradohet në Itali
Ish-presidenti i ekipit Partizani ekstradohet drejt Italisë. Sipas policisë Paro Laçi i dënuar me burg për trafik lëndësh narkotike dhe pjesëmarrje në organizatë kriminale në Itali u ekstradua para dy ditëve.

Ekstradimi i tij është bërë pasi Gjykata e Milanos me vendim e datës 9 prill 2011, e ka dënuar me 10 vjet e 6 muaj burg.
Dënimi i Laçit është bërë për veprën penale “pjesëmarrje në organizatë kriminale me qëllim trafikimin e lëndëve narkotike”. /albeu.com/
Shtuar më 03/02/2014, ora 15:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori