U arrestua sot në Elbasan, Enver Çapja u vu nën hetim prej makinave luksoze
Ditën e sotme në Elbasan është arrestuar Enver Capja, pjesë e fisit Capja.

Sot në lagjen ”Emin Matraxhiu” në ambjentet e një bar kafe në pronesi te shtetasit Enver Çapja jane gjetur dhe sekuestruar ne cilesine e proves materiale:

– 22 cope fishekë model 54, kalibër 7.62mm;

– nje pale targa automjeti gjermane

– nje sasi prej 2110 euro dhe 372.000 leke.

Por tashmë fisi Capja, prej disa kohësh ishte nën hetim pasuror.

Fisi Çapja

Kompleksi Univers; Hotel Garden; Pronat e Florenc Çapja; Lokalet e Bledar Muçës; Vila të Fejzullah Çapja; Makina luksoze të Enver Çapja; Prona të Ambri Sinakkolit; Prona të Vladimir ÇapjaProna të Erion Çapja; Prona të Sajmir Serjanit.

Verifikimet pritet të nisin edhe për faktin se në Drejtorinë e tatimeve këto biznese kanë deklaruar humbje ose fitime minimale. Hetimet ndaj këtyre dy familjeve në Elbasan vijnë në një kohë kur një muaj më parë ndodhi përplasje me Policisë dhe shoferit të makinës tip Audi, Enea Bekteshi, në hyrje të Tregut Agro-Ushqimor. /albeu.com/
Shtuar më 17/11/2018, ora 19:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori