Turqia: Ne Bukuresht mbeshtetje anetaresimit te rajonit ne NATO
Albeu.com
"Ne Samitin e Bukureshtit do te mbeshtesim anetaresimin e Shqiperise, krahas atij te Maqedonise dhe Kroacise”, tha ai gjate nje konference te perbashket per shtyp me kryeministrin shqiptar Berisha.Gjate nje takimi zyrtar ne Tirane, Kryeministri turk, Taip Erdogan ka premtuar mbestetjen e Turqise per integrimin e rajonit ne NATO. Kryeministri turk i ka premtuar kryeministrit shqiptar mbeshtetjen e vendit te tij per anetaresimin e Shqiperise ne NATO. “Ritheksoj serish vendosmerine e Turqise per anetaresimin e Shqiperise ne NATO. Ne Samitin e Bukureshtit do te mbeshtesim anetaresimin e Shqiperise, krahas atij te Maqedonise dhe Kroacise”, tha ai gjate nje konference te perbashket per shtyp me kryeministrin shqiptar Berisha. (news 24)
Shtuar më 26/03/2008, ora 19:09
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori