Turqia ndihmë për policinë shqiptare
Turqia do të ndihmojë policinë shqiptare në infrastrukture dhe arsim. Gjatë një takimi me ministrin e Punëve të Brendshme të Turqisë Muammer Gyler, ministri Saimir Tahiri
siguroi homologun e tij per qendrimin e vendosur te Qeverise Shqiptare per te zbatuar nje strategji me efikase ne luften ndaj krimit te organizuar dhe trafiqeve, ne veçanti.

Ndërsa ministri Gyler e ka shprehur gadishmerine per ndihme ndaj shqiptareve ne emer te qeverise turke. Bisedimet dypaleshe u fokusuan tek ndihma qe policia turke do t’i jape asaj shqiptare me synim rritjen e efikasitetit per rivendosjen e rendit dhe qetesise publike si dhe luften kunder krimit te organizuar. /albeu.com/
Shtuar më 25/10/2013, ora 16:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori