Tryeza e gjashtë partive parlamentare; Nuk vendoset për kandidaturë konkrete
Albeu.com
Ka përfunduar mbledhja e gjashtë krerëve të partive parlamentare që u mblodhën rreth orës 11:00 të paradites. Menjëherë pas takimit kryetari i Partisë Republikane ka theksuar se në tryezë nuk është...Menjëherë pas takimit kryetari i Partisë Republikane ka theksuar se në tryezë nuk është vendosur apo diskutuar për ndonjë emër konkretë por vetëm për paketën e reformave që opozita dhe mazhoranca kanë vendosur të japin mbështetjen e tyre. Sipas zotit Mediu, partitë opozitare kanë shprehur gadishmërinë e tyre për të mbështetur qeverinë në refromat e mëdha që ajo po ndërmerr lidhur me plotësimin e standarteve që përcakton MSA-ja. Mësohet se reforma më e disktuar ka qenë ajo e drejtësisë. Detaje mbi takimin ka nguruar të japë edhe kryetari i PSD-së Skënder Gjinushi. start
Shtuar më 06/07/2007, ora 15:56
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori