Trondit mjekja: Pallavra, Adela nuk vdiq nga epilepsia! Atë nuk e lanë të flasë

Mjekja e QSUT-së Teuta Alizoti ka reaguar menjëherë pas dhënies së versionit zyrtar të shkakut se përse ndërroi jetë gazetarja Adelajda Xhamani.

Përmes një postimi në Facebook, mjekja thotë se shenjat e epilepsisë janë krejt të tjera dhe se duhet hetuar thellë për shkakun e vërtetë të asaj që ka ndodhur.

Postimi në Facebook i mjekes
Pallavrat e mediave..ka qene epileptike..?!
E para nuk e kam egzaminuar kurre per 25 vjet...
por edhe sikur...
pastaj...c'fare lidhje ka me atakun kardiak?!
Ta zeme se ka qene me epilepsi dhe eshte futur ne status epileptik..
do te kishte shenja goditje duke u perplasur me orendite perqark..duke qene vetem..
Shikoni se mos dikush tjeter ka qene shkaktar..
Ajo jetonte vetem..dhe policia tha nuk kishte shenja goditje..
Ku ishte mjeku ligjor..te vdesesh nga epilepsia eshte e pamundur te mos lesh gjurme...si psh urinim te pavullnetshen..kafshim te gjuhes..trauma..etj..
ky ne konteksin e nje statusi epileptik..
sipas jush...
Per mua ajo vajze kishte shume per te thene.
por nuk e lane ta thoshte...
U prehsh ne paqe zemer..
Uroj te gjehet e verteta jote..
Te jesh engjell nuk eshte keq ne kete bote te shemtuar..😣😣😣😣
Shtuar më 30/10/2017, ora 14:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori