Tritol godinës te Ekonomiku, ja 5 zonat ku nuk kalohet!
Sot janë bllokuar disa rrugë që lidhen me ndërtesën 5-katëshe në oborrin e Fakultetit Ekonomik, e cila pritet të shembet po nesër. Ministria e Punëve të Brendshme informon paraprakisht opinionin publik se duke filluar prej orës 07:00 e datës 20 tetor 2013 deri në një njoftim të dytë, nga shërbimet e Policisë së Kryeqytetit do të bëhet bllokimi i zonës në: rrugën "Arben Broci" nga kryqëzimi i rrugës Elbasanit deri tek Kinoklubi i Qytetit Studenti; nga Kinoklubi i Qytetit Studenti deri te fusha e sportit; fusha e sportit deri tek disko Calvin, në rrugën e Elbasanit; disko Calvin deri tek Fakulteti Ekonomik; gjithë gjatësia e rrugës "Gramoz Pashko".

Gjatë kohës së përcaktuar, në këtë zonë nuk do të lejohet qëndrimi apo lëvizja e mjeteve dhe këmbësorëve. Lokalet përreth objektit dhe brenda zonës do të jenë të mbyllura. Policia e Shtetit këshillon pronarët dhe administratorët e tyre që të mbajnë dritaret e lokaleve të hapura.

Policia e Shtetit rezervon të drejtën të bllokojë plotësisht qarkullimin e mjeteve dhe këmbësorëve në segmentin nga Rruga e Elbasanit deri tek Pallati i Brigadave, deri në një njoftim të dytë. /albeu.com/
Shtuar më 20/10/2013, ora 11:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori