Trembet Rama, ky është fjalimi pazakontë sot në Kuvend
Ndërkohë që pak ditë më parë deklaroi se nuk do të tërhiqej kurrësesi nga taksa e Rrugës së Kombit duke shtuar se duan apo sduan të gjithë do të paguajnë.

Por me protestën e datës 1 Prill dhe këmbënguljesë së kuksianëve me ditë më rradhë e deri ditën e sotme ku opozita ka nisur "mosbindjen civile", Rama ka bërë "zbythjen e madhe".

Gjatë fjalës së tij në Kuvend, Rama pranoi i bindur se kërkesa dhe ankesat e kuksianëve janë ligjitime duke shtuar se nuk do të fillojë sistemi i pagesës pa dhënë zgjidhjen më të mirë të mundshme për atë zonë.

"Nuk do fillojmë sistemin e pagesës pa dhënë zgjidhjen më të mirë të mundshme për atë zonë. Është një punë e vështirë pasi në këtë proces kemi përfshirë dhe ekspertë të huaj"- tha RamaKuvend. /albeu.com/

Shtuar më 05/04/2018, ora 10:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori