Tre të vdekur nga gripi, por Manastirliu thotë se nuk ka vend për alarm
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu shprehet se nuk ka vend për alarm edhe pse në dy ditët e fundit në vend kanë ndërruar jetë tre persona për shkak të komplikacioneve të gripit.

"Shqipëria ka një qarkullim me intensitet mesatar të gripit, por nuk jemi në epidemi", tha ajo në studion e ABC Neës.

Komplikacionet nga gripi gjatë muajit Janar, kanë shënuar 3 viktima tek persona të prekur nga një grup sëmundjesh, kurse janë rreth 200 raste me grip të konfirmuara nga analizat e Institutit të Shëndetit Publik dhe 19.000 personat me infeksione respiratore.
Shtuar më 05/02/2019, ora 10:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori