Transportonin 6 kuintal drogë, flasin të arrestuarit
Pas arrestimit të tyre për kapjen e 613 kilogramë kokainë në kamionin e "Arbri Garden", kanë folur dy të arrestuarit.

Donaldo Lushaj dhe Armando Pezaku kanë mohuar të jenë përfshirë dhe të kenë pasur dijeni për kokainën

"Jam i punësuar tek kompania Arbri Garden. Autoritete më njoftuan për të tërhequr ngarkesën.

Jam i punësuar për tu marrë me punët e kompanisë. Organizoja punën, zgjidhja transportin", është shprehur Donaldo Lushaj para prokurorëve duke shtuar se nuk ka asnjë lidhje me ngarkesën.

Shoferi i kamionit Armando Pezaku ka thënë se nuk e dinte se çfarë kishte në kamion.

"Më njoftuan se erdhi ngarkesa dhe shkova në port për ta marrë", mësohet se ka thënë i riu. /albeu.com/


Shtuar më 01/03/2018, ora 12:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori