Transplatimi i organeve, ceshtja i kalon Prokurorise Nderkombetare
Albeu.com
Zëdhënësi i policisë, Veton Elshani, ka deklaruar se hetimet e mëtejshme rreth arrestimeve të mundshme të personave të involvuar në transplantimin ilegal të veshakëve në klinikën private "Medicus" do t'i kalojnë prokurorisë ndërkombëtare.Sipas tij, "Ky rast ka kaluar në kompetenca të Prokurorisë ndërkombëtare. Ata janë duke i zhvilluar hetimet lidhur me rastin ne fjalë. Mirëpo grupi punues në kuadër të policisë përbëhet nga policë ndërkombëtarë dhe vendorë. Duke marrë parasysh faktin se policia do të ketë bashkëpunim të ngushtë edhe me policinë e Turqisë dhe të Izraelit, atëherë bashkëpunimi me Policinë ndërkombëtare është i domosdoshëm ".
Shtuar më 10/11/2008, ora 23:10
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori