Tragjike! Vdiq në spital nga COVID-19, gjyshja ua dha lamtumirën nga telefoni fëmijëve (FOTO LAJM)

Koronavirusi po merr jetë të pafajshme në të gjithë botën, kryesisht të moshuar të cilët janë të detyruar të vdesin vetëm, pa asnjë njeri tek koka, për shkak të COVID-19.

Një gjyshe i duhej t'i thoshte lamturirë vajzave të saj nga telefoni pasi ishte në gjendje të rëndë në repartin e kujdesit kritik për të prekurit nga koronavirusi.

Jane Jay, 75 vjeç, e cila u përshkrua si "e gjallë e plot argëtim" nga familja e saj, u vizitua vetëm nga djali i saj Aleksi, para vdekjes.

Në momentet e fundit kur mjekët kishin hequr të gjitha shpresat për të mbijetuar, ajo kishte kërkuar të fliste me vajzat e saj dhe mbesat duke u thënë kështu lamtumirë.

Në vizitën e fundit, djali i saj tha: "Ajo ishte aq e fortë edhe pse e dinte shumë mirë fundin, madje ajo bëri shaka me mua."

Shtuar më 26/03/2020, ora 16:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori