Tragjike! Shkon për gjueti, 40 vjeçari gjen vdekjen nga një plumb i vetëm
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali ku një shqiptar është vrarë teksa kishte shkuar për gjueti.

Ngjarja e cila konsiderohet aksidentale, ka ndodhur në Spoleto të Italisë ku shqiptari Artur, J., u plagos me një plumbvetëm dhe nuk arriti të mbijetonte.

Me një të shtënë të vetme, ai mbeti i plagosur në kokë. Të parët që ndërhynë, ishin gjuetarë të tjerë në zonë, të cilët menjëherë i dhanë alarmin policisë dhe urgjencës.

Aksidenti ndodhi në një zonë veçanërisht të paarritshme dhe të vështirë për t’u arritur.

Ekipet e shpëtimit arritën tek gjahtari i dëmtuar, i cili u shfrytëzua dhe u transferua me një barelë në ambulancën ku ai u mor menjëherë nga mjekët.

Sidoqoftë, përpjekjet për ta çuar në spital u vështirësuan për shkak se automjeti i urgjencës ngeci në baltë edhe për shkak të borës së rënë ditët e fundit.
Shtuar më 15/01/2021, ora 19:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori