Tragjedia në Gjenevë, mes homazheve valëvitet edhe flamuri shqiptar

Ishte një ngjarje tragjike shembja e urës Morandi në Genova të Italisë, tragjedi e cila mori jetën e 43 personave.

Ngjarja u bë edhe më e prekshme, kur mes viktimave u identifikuan dy shqiptarë.

Në orën 11.36 pikërisht në momentin kur ndodhi tragjedia, nën tingujt e sirenave të anijeve dhe kambanave të kishave qytetarët e Genovës kanë zbritur në heshtje dhe kanë shkuar në vendin ku ndodhen rrënojat e urës.

Gjatë homazheve, u ngrit edhe një flamuri i Shqipërisë, për të kujtuar dy viktimat shqiptare, Edi Bokrina, 28 vjeç dhe Marius Djerri, 22 vjeç.
Shtuar më 15/12/2018, ora 12:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori