Tragjedi ne Elbasan, ekzekuton maturanten dhe vetevritet
Albeu.com
Një ngjarje e rëndë ka tronditur Elbasanin. Një maturante është vrarë me armë zjarri në klasën e shkollës "Mahir Domi" ku ajo mësonte. Endrit Llambaj, nga Vlora, ka plagosur maturanten Genta Faja, e cila ...... më pas ka humbur jetën rrugës për në spital për shkak të plagëve të rënda.
Pas ngjarjes autori, Endrit Llambaj, 19-vjeç është përpjekur t'i ikë policisë dhe më pas është vetëvrarë.

Të dhënat e para flasin se të rinjtë kanë pasur një lidhje dashurie mes tyre. Llambaj ka shkuar të bisedojë me 20-vjeçaren dhe në grindje e sipër ka nxjerrë armën dhe e ka qëlluar me pistoletë.

Ngjarja ndodhi në periferi të Elbasanit.
Shtuar më 11/05/2010, ora 11:03
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori