Trafiku i drogës, pranga shqiptarëve në Itali
Arkiv
Policia e Veronas në Itali, arrestoi 10 persona, mes të cilëve edhe shqiptarë, pjesëtarë të një organizatë për trafikun e drogës, kryesisht heroinës. Sipas mediave italiane, droga kishte origjinë Shqipërinë dhe destinacion fqinjin tonë perëndimor.

Hetuesit mendojnë se që prej fillimit të vëzhgimit deri më sot, organizata ka kryer transportin e 100 kilogramëve heroinë me një vlerë 4.500.000 euro.
Shtuar më 24/11/2010, ora 10:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori