Trafikonin kokainë nëpërmjet "Call Center", arrestohen 3 shqiptarët në Itali
Policia italiane ka vënë në pranga 3 persona të cilët akuzohen për krijimin e një rrjeti të gjërë droge.

Mediat italiane shkruajnë se hetimi filloi në verën e vitit 2017, kur shpërndarësit të gjithë shqiptarë, u zbuluan duke udhëtuar midis Riccione dhe Cattolica për të furnizuar konsumatorët.

Klientët, kontaktonin një numër telefoni në Shqipëri dhe, nga jashtë, shpërndarësi zbatonte urdhrat në territorin e Riminit. Gjatë hetimit, karabinierët kryen gjithashtu 4 arrestime në flagrancë ndërsa shpërndahej droga.

Policia ka vënë në pranga (Aldo) Gjikhim, 48 vjeçe, Gentiana Shoshari, 30 vjeçe dhe Ilir Satka, 28 vjeç të cilët kishin mbërritur në Rivierë me një vizë turistike në fund të së cilës, ktheheshin në vendin e tyre.

Të tre u arrestuan nga karabinierët e Stacionit Misano, gjatë kontrollit të shtëpive të shpërndarësve. /albeu.com/

Shtuar më 28/04/2018, ora 09:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori