Trafik kokaine 1 mln euro, 2 shqiptarë dënohen me nga 6 vjet burg në Zvicër
Dy shqiptarë u shpallën fajtorë për shkak të për trafikimit të kokainës, vepër të cilën e kishin bërë në dhjetor të vitit të kaluar

Gjykatësi i Bozenit (Tiroli Jugor), Emilio Schönsberg ka dënuar me nga gjashtë vjet burg secilin dy shtetasit shqiptarë M.S. (38 vjeç) dhe M.F. (35), shkruan ‘suedtirolnews.it’.
Të dy shqiptarët u shpallën fajtorë për shkak të për trafikimit të kokainës, vepër të cilën e kishin bërë në dhjetor të vitit të kaluar, përcjell albinfo.ch.

Por, kjo të dy shqiptarët kishin trafikuar drogë përmes mikut të tyre A.F., që vlerësohet si njeriu kryesor. Ai ishte arrestuar me pesë kilogramë kokainë, derisa me të në veturë ishte edhe vajza e tij 8-vjeçare. Ai ndodhet në arrest shtëpiak.

Droga që është vlerësuar si shumë e pastër ka vlerë rreth një milion euro. Tashmë dy shqiptarët gjenden prapa hekurave./Albeu.com/
Shtuar më 18/02/2017, ora 07:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori