Trafik droge e armësh, britania në kërkim të dy të rinjve shqiptar
Policia britanike është në kërkim të dy shqiptarëve të cilët akuzohen për trafik droge droge dhe armësh zjarri.

"Policia po kërkon dy djem që akuzohen për trafik armësh zjarri dhe droge në Brighton dhe Hove"- ka deklaruar policia.

"Orges Dema dhe Olsi Fizzlaj, të dy 20 vjeçarë, u arrestuan në qytet në dhjetor 2016, në një operacion të koordinuar të udhëhequr nga Sherbimet e Inteligjences nga Njësia e Krimit dhe detektivë nga Policia e Sussex".

Dema e Fizlaj ishin lënë të lirë me kusht nga gjykata, por në përfundim hetimeve janë shpallur në kërkim, citon “Panorama” mediat e huaja. /albeu.com/
Shtuar më 03/01/2018, ora 09:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori