Torturonin të moshuarit, shkatërrohet banda shqiptare në Itali
Vetëm një ditë më parë në Itali u shkatërrua një bandë shqiptare e akuzuar për vjedhje.

Ama detaje të reja janë bërë të ditura për këtë bandë.

Sipas mediave në vend mësohet se shqiptari i arrestuar është një person që i thërrisnin Eduard që ishte dëbuar nga Italia, fshihej dhe janë dashur shumë orë kërkime për ta gjetur atë.

Një tjetër detaj që është bërë publik është se shqiptarët dhe anëtarët e tjerë të bandës, torturonin që të moshuarit gjatë grabitjes së banesave të tyre.

Sipas mediave një i moshuar ishte rrahur me gurë për vetëm 100 euro. Banditët përdorin dhe kaçavida dhe përdorin dhunën fizike për të përhapur terror.

Banda e hajdutëve ishte e përbërë nga shqiptarë, që ishin dhe kyesorë, moldave dhe persona nga kombësi të tjera. /albeu.com/
Shtuar më 19/06/2018, ora 19:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori