Toptan viziton sot Kosoven
Albeu.com
Kryetari i Kuvendit të Madh të Turqisë, Koksal Toptan, do të arrijë të dielën për një vizitë zyrtare treditore në Kosovë. Gjatë vizitës së tij, Toptan do të takohet me zyrtarë të lartë të shtetit, ndërsa të hënën do të jetë i pranishëm edhe në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës.I shoqëruar nga biznesmenë turq, ai do të vizitojë edhe disa ndërmarrje të Kosovës dhe do të merr pjesë në shënimin e njëvjetorit të Odës Ekonomike Kosovaro-Turke. (rtk)
Shtuar më 05/07/2009, ora 20:23
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori