Topi-Vujanoviç: Bashkëpunim mes vendeve
Presidenti Bamir Topi
Presidenti i Republikës, Bamir Topi dhe homologu i tij malazez, pas takimit kanë rikonfirmuar vullnetin dhe angazhimin e palëve për thellimin dhe zgjerimin e bashkëpunimit të vazhdueshëm dhe efikas në të gjitha fushat me interes të ndërsjellë.

Pas ceremonisë solemne të rastit, të mbajtur në Pallatin e Brigadave, me ekzekutimin e himneve kombëtare dhe prezantimin e delegacioneve respektive, dy Presidentët zhvilluan një takim kokë më kokë. Në përfundim të tij, Presidenti Topi dhe Presidenti malazez Vujanoviç drejtuan bisedimet dypalëshe mes dy delegacioneve zyrtare. /albeu.com/
Shtuar më 03/05/2012, ora 12:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori