Topi i jep medaljen e mirënjohjes "Cats college"
Pëlqej
Bamir Topi
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Presidenti i Republikës, Bamir Topi dekoroi të mërkurën “CATS College” të Kembrixhit me “Medaljen e Mirënjohjes” me motivacionin “Për kontributin e dhënë në edukimin e nxënësve shqiptarë me kulturën britanike e evropiane”.

Sipas zyrës së shtypit pranë presidencës, Topi dorëzoi "Medaljen e Mirënjohjes" në një ceremoni të zhvilluar në Universitetin e Kembrixhit, në praninë e drejtuesve më të lartë dhe trupës pedagogjike të këtij institucioni të rëndësishëm akademik të Mbretërisë së Bashkuar e njëkohësisht nga më të shquarit në botë.

Presidenti Topi vlerësoi lart rezultatet e shkëlqyera të arritura nga studentët shqiptarë, të cilët i inkurajoi të japin kontributin e tyre në ndërtimin e së ardhmes evropiane të Shqipërisë. /albeu.com/
Shtuar më 25/04/2012, ora 19:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian