Topi dekreton 3 anetaret e Gjykates Kushtetuese
Albeu.com
Presidenti i Republikës Bamir Topi dekretoi sot emërimin e Altina Xhoxhajt, Vangjel Kostës dhe Bashkim Dedes në postin e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese.
Vendet kishin mbetur vakant pas mbarimit të mandatit të Sokol Sadushit, Fehmi Abdiut dhe Kujtim Putos.

Lajmi është publikuar sot në faqen online të Presidencës dhe dekretet hyjnë në fuqi menjëherë.
Shtuar më 13/05/2010, ora 15:03
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori