Topi ben iftar ne Shkoder dhe porosit: Te forcohet shteti ligjor
Albeu.com
Presidenti i vendit, Bamir Topi, nga Shkodra ku ishte ftuar per iftar ne kuader te muajit te Ramazanit, ka deklaruar se pavaresisht se eshte anetar i NATO-s, vendit tone i mbetet ende shume per te bere.
Nje nga pikat qe ka prekur kreu i shtetit ne nje prononcim per mediat ka qene forcimi i shtetit ligjor.

“Shqiperia ka bere progres ne zhvillimin politik, tani jemi pjese e NATO-s dhe se shpejti Shqiperia do te jete pjese edhe e Bashkimit Evropian. Por duhet bere ende shume pune per te forcuar shtetin ligjor dhe sherbimin ndaj qytetarit”, ka pohuar Topi.
Shtuar më 28/08/2009, ora 10:15
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori