Topalli uron myslimanët
Kryeparlamentarja e Shqipërisë, Jozefina Topalli, ka vizituar Komunitetin Mysliman të Shqipërisë ku ka uruar z. Muça dhe të gjithë besimtarët myslimanë për Kurban Bajramin.

Kryetarja e Kuvendit theksoi se kjo festë në këtë 100 vjetor ka një gëzimi të dyfishtë.

“Gëzuar festën e Kurban Bajramit për të gjithë. Kjo është festa sakrificës dhe e begatisë. Urimi shkon për të gjithë ata që sakrifikuan për këtë vend dhe bënë të mundur që vendi ynë të jetë i lirë. Me gjithë zemër uroj gëzuar festën e Kurban Bajramit. Është festa e humanizmit” tha Topalli. /albeu.com/
Shtuar më 25/10/2012, ora 14:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori