Topalli: Niveli i Bunes eshte rritur me 6 centimetra
Albeu.com
Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ka deklaruar nga Shkodra se niveli i lumit te Bunes eshte rritur gjate oreve te fundit. Sipas kryeparlamentares, Buna e ka rritur nivelin me 6 cm gjate oreve te fundit, cka do te thote ...... se pritet qe niveli i ujit ne lagjet e permbytura te rritet gjate oreve ne vazhdim. Topalli deklaroi gjithashtu se ne dispozicion te banoreve te Shkodres jane vene disa helikoptere dhe 38 varka evakuimi.

Nderkohe, Ministria e Energjitikes ka publikuar shifrat e nivelit te ujit ne kaskadat e Drinit. Keshtu, Fierza ndodhet aktualisht ne 291.6 mertra, Komani 170.26 dhe Vau i Dejes 76.26 metra./tch/
Shtuar më 10/01/2010, ora 17:57
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori