Topalli-Grosruk: Zgjedhjet më të arrira!
Zgjedhjet e 8 majit treguan se sistemi dhe demokracia funksionoi në Shqipëri dhe vullneti i qytetarëve u lexua. Kështu ka deklaruar të martën kryeparlamentarja Jozefina Topalli gjatë takimit me Zëvendëspresidentin e Asamblesë Parlamentare të OSBE-së Volfgang Grosruk.

Një deklaratë të tillë e kanë përsëritur pothuajse të gjithë zyrtarët e maxhorancës. Më tej Topalli theksoi se këto ishin zgjedhjet më të arrira, ku u realizua një nga standardet më të larta të numërimit të çdo vote.

Grosruk theksoi nga ana e tij se kjo vizitë, që pritet të realizohet në shtator, është një tregues i rëndësishëm i marrëdhënieve të forta mes dy parlamenteve. /albeu.com/

Shtuar më 02/08/2011, ora 14:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori