"Top Channel" shkarkon Sokol Ballën
Pëlqej
Pavarësisht se është një ndër televizonet më të mëdha në vend, Top Channel gjendet në një krizë të vërtetë.

Pas largimit të disa gazetarëve, moderatorëve e aktorë të njohur, edhe Sokol Balla është shkarkuar nga puna.

Bëhet fjalë për pozicionin si drejtor i informacionit në TCH.

Nga raportimet e deri më tanishme në TCH ka shkarkuar nga detyra Sokol Ballen dhe ne vend te tij eshte emëruar gazetari Endri Xhafo.

Xhafo kishte vetëm 2 muaj që ishte larguar nga ABC Neës dhe ishte rikthyer në Top Channel sërish.

Motivi i shkarkimit të Ballës nga ky post mbetet ende i paqartë, por mesohet se ai do të vazhdojë të moderojë emisionin “Top Story”. /albeu.com/


Shtuar më 14/11/2017, ora 16:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori