Toni Bler viziton sot Prishtinen
Albeu.com
Ish kryeministri britanik, Toni Bler, sot arrinë për vizitë në Kosovë. Vizita bëhet me ftesën e kryeministrit Hashim Thaçi, ka njoftuar qeveria e Kosovës. Zëdhënësi Memli Krasniqi tha se kanë përfunduar të gjitha përgatitjet “për pritjen e mikut të madh të Kosovës”.
Gjatë qëndrimit dyditor në Prishtinë, Toni Bler do të takohet me zyrtarët e lartë dhe do ta mbajë një fjalim para deputetëve të Kuvendit të Kosovës.
Shtuar më 07/07/2010, ora 22:29
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori