Tonelata me "të bardhë" nga Shqipëria në Itali, kush është i arrestuari në Fier
Dy banda janë shkatërruar mëngjesin e sotëmItali, ndërkohë që hetimet kanë nxjerrë në pah edhe përfshirjen e shqiptarëve.

Një shqiptar është arrestuar në orët e para të mëngjesit të sotëmFier i identifikuar si Rosman Sulo, i cili sipas policisë ishte pjesë e bandave të drogës.

Në pranga ka rënë në Itali edhe një tjetër shqiptar.

Bandat që zhvillonin aktivitetin e tyre në Milano, përbëheshin kryesisht nga italianë dhe shqiptarë, të cilët trafikonin sasi të mëdha kokaine e marijuane në rajonin verior të Lombardisë, për t'i shpërndarë më vonë në çdo cep të Italisë. Gjatë operacionit janë sekuestruar 5 motorë dhe 9 automjete.

Shtuar më 23/02/2021, ora 10:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori