Tomasova i kundërpërgjigjet akuzave të PD-së
Nga qyteti i Korçës ambasadorja e Republikës çeke, Bronislava Tomasova ka kritikuar sot opozitën sa i përket akuzave lidhur me marrëveshjen mes qeverisë shqiptare dhe CEZ. Sipas saj akuzat e PD kanë ndikim negativ por që këto nuk mund ta ndalojnë zhvillimin e sektorit të energjisë.

Më tej ajo i bëri apel qeverisë që të bashkëpunojë me qeverinë çeke në rrugëtimin e vendit tonë drejt BE, ndërsa shtoi se nuk duhet harruar që Çekia është një vend i Bashkimit Evropian. Ndër të tjera, Tomasova, u shpreh se inkurajon zhvillimin e sektorit të energjisë në Shqipëri, si një sektori i rëndësishëm për vendin. /albeu.com/
Shtuar më 13/08/2014, ora 17:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori