Tmerr në Vlorë, maskat grabisin me armë zjarri karburantin
Një grabitje ka ndodhur në Vlorën në orët e vona të natës së mbrëmshme.

Policia bën me dije se 3 persona me maska kanë vjedhur një karburant në aksin rrugor Vlorë – Babicë.

Njoftimi i policisë

Rreth orës 02:30, në Sallën Operative Vlorë ka ardhur një telefonatë se në aksin rrugor Vlorë - Babicë, është vjedhur një karburant.

Shërbimet e policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje ku nga verifikimi paraprak ka rezultuar se tre shtetas të paidentifikuar kanë hyrë në karburant të maskuar dhe me një armë zjarri, ku kanë kërcënuar punonjësin e karburantit, shtetasin M.M., 60 vjeç, duke i marrë (vjedhur) një sasi lekësh prej 12.000 mijë lekë të reja dhe një aparat celular, dhe janë larguar.

Policia menjëherë ka ngritur pika kontrolli dhe po vijon kontrolli i imtësishëm i zonës ku ka ndodhur ngjarja.

Janë sekuestruar pamje filmike në disa pika të ndryshme nga ku mund të kenë lëvizur autorët dhe vazhdon puna intensivisht për identifikimin dhe kapjen e tyre. /albeu.com/Shtuar më 02/09/2017, ora 10:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori