Tjetër parti i shtohet së majtës
Elmaz Sherifi
Një tjetër formacion politik i është shtuar listës së partive në Shqipëri. Një ish deputet i PS-së ka themeluar Partinë " Lidhja për Drejtësi dhe Progres" me kryetar Elmaz Sherifin.

Sherifi tha se në Shqipëri mungon bashkëpunimi politik dhe e gjithë kjo sjellje ka shokuar ndërkombëtarët. Sipas tij, situata politike në vend ka degjeneruar vetëm në akuzat që bëjnë politikanët ndaj njëri-tjetrit dhe Parlamenti është kthyer në një insitucion që nuk kontrollon më veprimtarinë e Qeverisë. /albeu.com/
Shtuar më 07/04/2012, ora 15:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori