Tjetër kompani sigurimesh në treg
Një tjetër kompani i është shtuar tregut shqiptarsigurimeve. Sipas drejtoreshës së Licensimeve pranë Agjensisë së Mbikqyrjes Financiare, Flora Musta mkompania e re do të operojë kryesisht me sigurimet e jetës dhe është një kompani me kapital shqiptar.


Sipas Mustës, hyrja e kompanisë pritet të ndikojë në rritjen e cilësisë së shërbimit në këtë sektor. Në tregun shqiptarsigurimeve operojnë 8 kompani. /albeu.com/
Shtuar më 22/06/2012, ora 15:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori