Tjetër demokrat pranon mandatin, kush e "tradhtoi" Bashën kësaj radhe (FOTO LAJM)

Kreu i FRPD në Erseke Arlind Çarçani ka dorëzuar formularin e vetëdeklarimit prane komnisionit Qendror Zgjedhor, gjë e cila i hap rrugën marrjes së mandatit të deputetit.

Bashkë me Çarçanin numri i deputetëve në sallën e Kuvendit shkon në 102 .

Korab Lita mori mandatin ditën e djeshme dhe pritet të betohet në seancën e radhës plenare ndërsa Halil Jakimi do të marrë mandatin pasi të pranohet dorëheqja e tij si Këshilltar Bashkiak në Bulqizë.

TOTALI DEPUTETË NË SALLË

79 deputetë të maxhorancës

Tre nga opozita nuk u dogjën që në fillim:

1. Lefter Koka

2. Myslim Murrizi

3. Rudina Hajdari

Janë betuar 17:

1. Ylli Shehu

2. Aurora Mara

3. Enver Roshi

4. Edmond Rrushi

5. Lefter Maliqi

6. Alban Zeneli

7. Ligoraq Karamelo

8. Majlinda Halilaj

9. Ediola Braha

10. Edlira Hyseni

11. Elda Hoti

12. Ralf Gjoni

13. Nimet Musaj

14. Enada Kociraj

15. Arben Elezi

16. Adriatik Alimadhi

17.Ambra Borova

Pritet të betohet

1. Korab Lita

Pritet të marrë mandatin

1. Halil Jakimi

2. Arlind Carcani
Shtuar më 05/04/2019, ora 15:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori