Titov: Zgjidhja e njëanshme e çështjes së Kosovë nuk është n&am
Albeu.com
Zevëndësshefi i diplomacisë ruse Vladimir Tito, duke komentuar mbledhjen e KS të KB për Kosovën tha se përpjekja për zgjidhjen e shpejtë dhe të njëanshme të çështjes së Kosovës do të krijonte shumë probleme serioze edhe në rajone tjera të botës."Varianti i imponuar, që nuk merrë parasysh normat ndërkombëtare, nuk do t'i shërbejë zgjidhjes së përhershme të problemit, e as interesave të stabilitetit rajonal dhe zgjidhjes së konflikteve në rajonet tjera" tha Titov, për agjencinë ruse të lajmeve Itar – Tass.
Shtuar më 05/04/2007, ora 14:03
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori