Tiranë: PD dhe PS arrijnë kompromis për zhbllokimin e Kuvendit
Albeu.com
Dy partitë më të mëdha në Shqipëri, Partia Demokratike dhe ajo Socialiste arritën sot kompromis për të zgjidhur krizën që ka mbërthyer Kuvendin prej më shumë se një muaji, për çështjen e votimit të fshehtë.Kompromisi thotë se deri sa të instalohet një sistem elektronik i rregullt dhe i fshehtë, Kuvendi detyrohet që me kërkesën e të paktën 7 deputetëve të përcaktojë votim të fshehtë me kuti.
Ky votim do të përdoret për rastet e drejtuesve të Institucioneve të Pavarura. rtk
Shtuar më 10/04/2006, ora 17:31
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori