E FUNDIT/ Makina përplas 10 vjeçarin në Vlorë
Tiranë, nisin punimet për rrugën e Farkës
Kreu Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha inspektoi sot fillimin e punimeve në rrugën e Farkës. Sipas tij, kjo rrugë do t’i shërbejë planit madhor urbanistik.


“Kjo rrugë është një arterie e Tiranës dhe nga ndërtimi i saj do të përfitojnë 20 mijë banorë. Rruga do të normalizojë me 30 përqind trafikun në pjesën lindore të Tiranës dhe nëpërmjet saj do të shkurtohet ndjeshëm edhe distanca” ka theksuar Basha. /albeu.com/
Shtuar më 06/09/2013, ora 12:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori