Tiranë, INUK vijon aksionin në rrugën "Qemal Stafa"
Inspektorati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar vijon aksionin për lirimin e hapësirave publike. INUK bën me dije se sot është duke shembur ndërtimet pa leje në rrugën "Qemal Stafa" si dhe në rrugën "Muhamet Gjollesha" në Tiranë.

Ndër të tjera INUK thotë se ka prishur deri më tani 90 objekte të paligjshme.

Nga prishja e këtyre objekteve INUK thotë se do lirohet një sipërfaqe prej 1000 metrash katrorë. /albeu.com/
Shtuar më 14/09/2014, ora 13:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori