Tiranë, hapet Panairi i 16-të i Librit
Është çelur sot në Tirane Panairi i 16-të i Librit, i cili do të qëndrojë i hapur për vizitoret deri diten e diele. Në ceremoninë e hapjes, ministrja e Kultures, Mirela Kumbaro e cilësoi këtë ngjarje si shume të rendesishme.

I pranishëm në këtë ceremoni ishin edhe ambasadori i BE-se, ambasadorja e Frances dhe ai i SHBA-se, në vendin tone, Arvizu. Në fjalen e tij, Arvizu ka theksuar se pronesia intelektuale vazhdon te jete nje problem për Shqipërinë. /albeu.com/
Shtuar më 13/11/2013, ora 13:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori