Tiranë, bllokohen punimet e pallatit 16-katësh
Pëlqej
Policia e Shtetit në bashkëpunim me Inspektoratin e Ndërtimit pezulloi të martën punimet në një pallat 16- katësh pranë ambasadës ruse në Tiranë. Sipas policise, Inspektorati i Ndertimit i kishte kerkuar dokumentacionin perkates firmes qe nderton objektin 16-katesh, nese zoteronte lejen e ndertimit apo jo por ndërtuesi nuk ka paraqitur dokumentacionin e duhur.

Afati i kerkeses skadonte te marten ne mengjes, ndaj edhe Inspektorati i Ndertimit ka ndermare edhe rrethimin e zones dhe pezullimin e punimeve ne objekt. /albeu.com/
Shtuar më 08/10/2013, ora 17:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori