Tirana një vatër e nxehtë, si ndryshuan sot rastet aktive
Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë regjistruar 101 raste të reja dhe 6 humbje jete si pasojë e Covid-19.

Ndërkohë, gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 13 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 3031, që nga fillimi i epidemisë.

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 1342">1342
Durrës 302
Shkodër 218
Fier 96
Vlorë 93
Lezhë 84
Korçë 78
Kukës 69
Elbasan 54
Berat 29
Dibër 28
Gjirokastër 24
Shtuar më 03/08/2020, ora 16:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori