Tirana nis mosbindje civile? Një grup qytetarësh futen tek Liqeni Artificial
Një grup njerëzish kanë shkuar tek parku i Liqenit Artificial duke thyer kështu masat e qeverisë Rama.

Thirrja u bë fillimisht nga aktivisti Erion Kristo dhe qu u shpërnda me shpejtësi në rrjet dhe u mbështet po ashtu ndërkohë që ai tha pë

"Rama po kërkon mandatin e katërt o, i treti iku, ai do të katërtin. I shoqëruar nga ministri i përbrendshëm dhe ai i përjashtmi që është ai i BE-së, në një gjysëm metri nga njëri tjetri, po për këta nuk është Covidi? Pse të kapka Covidi këtu?

Le që në këtë orë ai po fle gjumë. Më cito një rregull, nëse e kam parë gabim, e kam parë në urdhërin e firmosur nga ministrja, nuk është shkruar se ndalohet të dilet tek liqeni.

Cili është krimi që kam bërë, doja ajër, ç’të bëja unë i ziu”, tha Kristo.
Shtuar më 23/05/2020, ora 18:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori