Tirana – mbështjellëse çokollatash në Parisin e viteve ’30-të
Kjo është një pamje e Tiranës në vitet e ’30-ta.

Kjo pamje ka qenë mbështjellëse e një çdokollate në Paris, pikërisht diku nga vitet 1930-të.

Në të mund të shihen shtëpi karakteristike tiranase, rrugicat, dy xhami dhe sahati në qendër. /albeu.com/
Shtuar më 23/08/2014, ora 23:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori